wtorek, 29 listopada 2011

"Wszystkie barwy Toskanii" Julia James, India Grey, Diana Hamilton

"Toskania - zawsze pełna barw, zapachów i słońca. Jednak trzy Angielki odkryją jej inne zaskakujące oblicze." 


Cena małżeństwa

Magda samotnie wychowuje dziecko, ciężko pracuje jako sprzątaczka by zarobić na utrzymanie. Przypadek sprawia, iż na jej drodze staje przystojny i bogaty Rafaell di Viscenti. Mężczyzna chce dać nauczkę swojemu ojcu oraz przejąć rodzinną firmę. Aby tego dokonać proponuje Magdzie  fikcyjne małżeństwo, które ma trwać jedynie 6 miesięcy. Kobieta ma dostać za to pokaźną kwotę, która zapewni jej i dziecku spokojne i bezpieczne życie. Po szybkim ślubie wyjeżdżają do Toskanii do rezydencji di Viscentich. Rodzina jest zaszokowana, Magda musi znosić upokorzenia i obojętność Rafaella... Jednak jak to w życiu bywa...wszystko się może zmienić..
Jak skończy się opowieść o Kopciuszku-Magdzie..?

Tajemnice domu mody

Eve przyjeżdża do Florencji, aby rozpocząć własne śledztwo w sprawie śmierci siostry. Gazety głoszą, iż modelka Ellie zmarła wskutek przedawkowania narkotyków. Eve nie może w to uwierzyć i dlatego postanawia na własną rękę odkryć kto jest odpowiedzialny za jej śmierć. Trafia do domu mody znanego projektanta Antonia Di Lazara. Tam okazuje się, iż narkotyki dostarczał Ellie syn Di Lazara. Eve nie ma jednak pojęcia, iż projektant ma dwóch synów... Czy kobieta znajdzie winnego dramatu jej siostry? Co stanie się z budzącym się uczuciem...?  

Druga siostra

Milly i Jilly to bliźniaczki, jednak są podobne do siebie jedynie z wyglądu. Milly jest spokojna, nieśmiała i łagodna, Jilly to jej zupełne przeciwieństwo. Milly chcąc ratować siostrę decyduje się na wyjazd do Toskanii. Musi odpracować pieniądze, które Jilly zdobyła dzięki podrobionym czekom. Jak długo Milly uda się udawać kogoś, kim nie jest. Czy pracodawca odkryje jej sekret...?

Lekki styl i wartka akcja sprawia, iż opowieści czyta się  szybko, miło i przyjemnie. Bardzo polubiłam bohaterów poszczególnych opowiadań i mocno kibicowałam im w ich poczynaniach. Historie te naładowane są dużą dawką optymizmu, zdecydowanie ich lektura poprawia humor w długie jesienne wieczory. Dużym plusem opowiadań jest fakt, iż ich akcja rozgrywa się w malowniczej Toskanii.

Książkę gorąco polecam - jestem pewna, iż dzięki niej miło spędzicie czas w pięknej Toskanii.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.

5 komentarzy:

 1. Znam osobę, u której zapewne ta powieść znajdzie uznanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię klimat Toskanii w książkach ale mam wrażenie, że ostatnio jest go za dużo w literaturze i chyba mi się przejadł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytałabym perypetie sióstr:) tym bardziej, że sama mam siostrę bliźniaczkę :P no i jeszcze jak Toskania jest w tle, coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, może mi się spodobać. Chętnie się rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością przeczytam. :-)

  OdpowiedzUsuń