piątek, 9 sierpnia 2013

"Naśladowca" - Erica Spindler

Naśladowca - Erica SpindlerPięć lat temu w małym miasteczku w Illinois zostały zamordowane trzy dziewczynki – wszystkie we własnych sypialniach, wszystkie w tym samym wieku. Na miejscu zbrodni nie znaleziono żadnych śladów. Sprawa Mordercy Śpiących Aniołków, jak nazwała go prasa, stała się obsesją detektyw Kitt Lundgren. Dochodzenie zakończyło się klęską, co Kitt przypłaciła zdrowiem i załamaniem kariery zawodowej. Teraz morderca wraca, by kontynuować makabryczne dzieło. Śledztwo prowadzi ambitna detektyw Riggio, która niechętnie przystaje na pomoc Kitt. Jednak to właśnie Kitt jako pierwsza dostrzega niuanse różniące dzisiejszą zbrodnię od morderstw sprzed lat.
źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2013


"Naśladowca" jest drugą książką Erici Spinder jaką miałam okazję przeczytać i po raz kolejny muszę przyznać, że nie zawiodłam się. Styl pisania autorki przypomina mi nieco powieści bardzo lubianej przeze mnie Alex Kavy. Obie panie w podobny sposób budują napięcie, oraz posługują się krótkimi ale obfitującymi w nagłe zwroty akcji rozdziałami.

"Naśladowca" jest bardzo dobrym thrillerem, który trzyma w napięciu już od pierwszej strony. Książkę czyta się niezwykle szybko i wprost nie można się od niej oderwać. Czytając takie powieści staram się odgadnąć kto jest mordercą, jednak w tym wypadku do samego końca nie miałam pewności, kto stoi za zabójstwami śpiących dziewczynek. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam dochodzenie jakie prowadziły dwie niezwykłe policjantki. Kobiety stanowiły zupełne przeciwieństwa, jednak świetnie się wzajemnie uzupełniały. Starsza, spontaniczna, a niekiedy nawet nieostrożna Kitt, oraz rozważna i trzymająca się zasad M.C stworzyły naprawdę zgrany i skuteczny duet. 
Z dużą niecierpliwością pochłaniałam kolejne rozdziały powieści, poznawałam nowe poszlaki, rozważałam odkrywane dowody i próbowałam odkryć tajemnicę Mordercy Śpiących Aniołków i jego Naśladowcy. 

Moją uwagę oprócz śledztwa przykuły również sylwetki obu policjantek. Erica Spindler dużo uwagi poświęciła na przedstawienie psychiki obu kobiet. Autorka doskonale pokazała jak przeszłość, czy sytuacja rodzinna wpływa na życie i zachowanie ludzi.

Książka zawiera wszystko czego oczekuję od tego typu powieści, jest morderstwo (a nawet kilka), tajemnica, śledztwo, i pełne napięcia oczekiwanie na rozwiązanie zagadki. Wszystkim gorąco polecam przeczytanie tej powieści, a także sięgnięcie po inne książki Erici Spindler.Naprawdę warto!!Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.  

3 komentarze:

  1. Autorkę bardzo lubię. Książkę mam i nie mogę doczekać się jej lektury :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepraszam, że tutaj, ale nie mając innej możliwości kontaktu powiadam o nominacji bloga, którego wybrałam spośród wielu. Zachęcam do przeczytania o niecodziennym wyróżnieniu w tym linku http://barbara-chomko.blogspot.com/2013/08/niecodzienne-wyroznienie.html i do skorzystania z możliwości pokazania siebie innym. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię ksiązki Ericy :)

    OdpowiedzUsuń