poniedziałek, 15 lipca 2013

Ścigana - Tess GerritsenTess Gerritsen jest współczesną znaną i lubianą amerykańską pisarką, co ciekawe z zawodu jest lekarzem internistom. Autorka zyskała popularność dzięki swoim thrillerom medycznym oraz romansom z wątkami kryminalno-sensacyjnymi. 

"Ścigana" jest pierwszą książką pisarki jaką miałam przyjemność przeczytać i z całą pewnością nie będzie ona ostatnia!


Tytułową bohaterką powieści jest Clea. Clea nie należy do nieskazitelnych kobiet, od dzieciństwa wujek uczył ją złodziejskiego fachu. Dwukrotnie w swoim krótkim życiu Clea trafiła za kratki. Po odbyciu kary, kobieta postanawia zmienić swoje życie. Chce zostawić swoją kryminalną przeszłość za sobą i spróbować żyć uczciwie, spokojnie i szczęśliwie. Jednak jak to często bywa, zwykły przypadek potrafi przewrócić życie do góry nogami. Clea trafia w niewłaściwym czasie w niewłaściwe miejsce i zupełnie przypadkiem znajduje się w centrum groźnej międzynarodowej afery.Od tego momentu kobieta musi udowodnić swoją niewinność, a nie jest to proste biorąc pod uwagę jej przeszłość. Cały czas na jej życie czyha również gang odpowiedzialny za całą aferę. Kobieta zdana jest wyłącznie na siebie...aż do momentu gdy podczas próby zdobycia dowodów swojej niewinności trafia na Jordana...

"Ścigana" to świetnie napisana książka.  Powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Akcja pędzi z zawrotną szybkością,dzięki czemu wciąga od pierwszych stron. Zagadka kryminalna w połączeniu z wspaniale opisanym wątkiem miłosnym tworzy naprawdę ciekawą i intrygującą całość. Polecam wszystkim fanom Tess Gerritsen, a także tym którzy lubią kryminały z wątkiem romansowym. Warto przeczytać.
Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz