poniedziałek, 28 maja 2012

"Historie filmowe" - Carole Mortimer

Bracia Prince, reżyser, aktor i scenarzysta, nie przypuszczają, że scenariusze, które napisze im życie, będą ciekawsze niż niejeden film.

Trzy opowiadania, trzej bracia, trzy historie…

Jak zwykle wydawnictwo Mira zadbało o piękną okładkę, która od razu przykuwa wzrok czytelnika, a także intryguje i zaciekawia. Ale do rzeczy… książka składa się z trzech opowieści, każda z nich dotyczy jednego z braci Prince.

Pomysł na film,

 Nik Prince jest znanym i wielokrotnie nagradzanym reżyserem filmowym. W ostatnim czasie jego głównym celem stało się sfilmowanie głośnego bestselleru "Nie całkiem zwyczajny chłopiec". Nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie fakt, iż nikt nie wie kim jest autor powieści, który ukrywa się pod pseudonimem J.I. Watson i pilnie strzeże swej prawdziwej tożsamości. Niestrudzony w poszukiwaniach Nik w końcu dociera do Jinx Nixon, która jego zdaniem jest autorką bestselleru. Jednak kobieta unika go, i odmawia wszelkich wyjaśnień. Nie zniechęca to jednak sławnego reżysera, który jest coraz bliżej poznania prawdziwej historii autora powieści. Kto kryje się za tajemniczym pseudonimem J.I. Watson? Co ukrywa tajemnicza Nixon?? Czy początkowa niechęć bohaterów przerodzi się w coś więcej???


Wywiad z aktorem

Zak Prince, jest jednym z najprzystojniejszych i najbardziej rozchwytywanych młodych aktorów. Zak bardzo chroni swoją prywatność, rzadko można go spotkać na przyjęciach, nie rozmawia z dziennikarzami. 
Jednak aby pomóc bratu zgadza się, aby przez tydzień towarzyszyła mu młodą i piękną dziennikarką Tyler Wood, która później miała opisać wszystko czego się o nim dowiedziała. Początkowo sceptycznie do tego nastawiony Zak, z biegiem czasu coraz bardziej przekonuje się do kobiety, nabiera do niej zaufania i opowiada jej coraz więcej o sobie. Między Zakiem, a Tyler zaczyna iskrzyć. Sielanka nie trwa długo, coraz więcej tajemnic Tyler wychodzi na światło dzienne...Kim tak naprawdę jest dziennikarka? Co ukrywa?? Jak zakończy się ten niezwykły tygodniowy wywiad???


Niedokończony scenariusz 

Trzecia,a zarazem ostatnia historia opowiada o Riku Prince, sławnym scenarzyście filmowym.  Rik właśnie rozpoczął pracę nad scenariuszem filmu ,,Nie całkiem zwyczajny chłopiec". Poznajemy Rika, gdy przebywa w Paryżu, gdzie przypadkiem spotyka swoją dawną miłość Diamond. Jednak to nie koniec niespodzianek, Diamond towarzyszy Sapphie Benedickt. Z tą znaną autorką thilerów, w przeszłości połączył Rika krótki, aczkolwiek gorący romans. To spotkanie zmieni życie scenarzysty na zawsze. W jaki sposób?? Przeczytajcie sami.:)

Bardzo lubię tę serię wychodzącą nakładem wydawnictwa Mira. Książki te czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. Tematem przewodnim są romantyczno -przygodowe opowieści, połączone wspólnym tematem lub miejscem akcji. Dodatkowym atutem serii, jest fakt, iż autorkami opowiadań są najlepsze autorki romansów i laureatki prestiżowych nagród, posiadające rzesze fanów na całym świecie. Połączenie to jest gwarancją owocnie spędzonego czasu przy lekturze. 

Zastanawiałam się, która z historii najbardziej mi się podobała, do tej pory nie znam odpowiedzi na to pytanie. Każda opowieść ma swój wyjątkowy klimat, jest ciekawa i wciągająca.

Polecam zagłębienie się w lekturze w letnie wieczory - satysfakcja gwarantowana.Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.  


7 komentarzy:

 1. A mnie jakoś nie ciągnie. Nie przepadam za opowiadaniami, a fabuła nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te opowiadania sa jakoś połączone? Wątki sie przeplatają? Czy są zupełnie odrębne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są połączone za sprawą głównych bohaterów - braci Prince:)

   Usuń
 3. A ja jakoś nieufnie podchodzę do tego wydawnictwa, pewnie dlatego, że romantyczne historie mnie nie interesują :) Ale może kiedyś znajdę coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do blogowej zabawy - http://biblioteczkamagdalenardo.blogspot.com/2012/07/11-pytan-zabawa-blogowa.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Asiu gdzie Ty się podziewasz?
  Wracaj!
  Nie ma Cię już prawie 2 miesiące!!!
  Napisz cokolwiek, chociażby, że nie chce Ci się pisać...

  OdpowiedzUsuń