wtorek, 27 marca 2012

"Zło konieczne" Alex Kava

W Stanach Zjednoczonych giną katoliccy książka. Podobny sposób dokonywania egzekucji wskazuje na jednego sprawcę. Dochodzenie zaczyna prowadzić specjalistka od portretów psychologicznych seryjnych morderców agentka Maggie O'Dell. Podczas śledztwa wychodzi na światło dzienne fakt, iż zamordowani mężczyźni nie mieli kryształowej przeszłości. Każdy z zamordowanych w przeszłości był oskarżony o molestowanie seksualne chłopców, jednak żadnemu nic nie udowodniono. Maggie domyśla się, iż ktoś na własną rękę postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Agentka nie wie jednak, że ofiary od dawna kontaktują się ze sobą i planują zemstę. 
W tym samym czasie do życia Maggie ponownie wkrada się ksiądz Keller, którego kobieta poszukiwała od dawna. Keller przedstawia Magggie swoją propozycję, pomoże odnaleźć mordercę księży, a w zamian po zakończeniu sprawy zostanie puszczony wolno. Agentka musi podjąć trudną decyzję, czy zdecyduje się na zło konieczne? Kto stoi za morderstwami księży?

Jak już wspominałam przy moich poprzednich spotkaniach z twórczością Alex Kavy, autorka posiada świetny styl, który sprawia, iż jej książki czyta się z zapartym tchem. Napięcie budowane jest powoli, jednak systematycznie - co powoduje, iż ciągle odczuwa się niedosyt czytania. Podczas lektury odnosi się wrażenie uczestnictwa w śledztwie, razem z agentką FBI kluczymy pomiędzy poszlakami i dowodami w poszukiwaniu rozwiązania zagadki tajemniczych morderstw. Ciężko domyślić się rozwiązania zagadki, a ostanie strony stanowią wielkie zaskoczenie dla czytelnika. Po zakończeniu czytania jeszcze długo zastanawiałam się, czy ja postąpiłabym tak jak Maggie.

Na bardzo duży plus zasługuje tematyka książki. Molestowanie nieletnich przez księża, a także samosądy moim zdaniem są aktualnym problemem, o którym trzeba mówić i przełamywać tabu. 

Jest to świetny thriller psychologiczny, przy którym trudno się nudzić. Polecam wszystkim, tylko lojalnie uprzedzam - zarezerwujcie sobie czas - bo nie odłożycie tej książki zanim jej nie przeczytacie.:)Historia przedstawiona w książce, mimo iż opisuje nowe śledztwo, jest powiązana z wydarzeniami opisanymi w "Dotyku Zła" i można ją nazwać swego rodzaju kontynuacją tamtej opowieści


Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.

3 komentarze:

  1. Mam w planach książki tej autorki. Trzeba by się wreszcie po jakąś wybrac do biblioteki...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię twórczość Kavy i ta książka również przypadła mi do gustu:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie miałam jeszcze okazji by zapoznać się z twórczością Kavy. Jest mi do niej nie po drodze, chociaż już od jakiegoś czasu staram się zapolować na jej książkę.

    OdpowiedzUsuń