środa, 8 lutego 2012

"Magiczna chwila" Kristin Hannah

Niezwykła historia o miłości do skrzywdzonego dziecka.


W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley pewnego dnia pojawia się dziwne, dzikie dziecko z wilczkiem w objęciach. Dziewczynka jest przerażona, nie mówi, a ciało ma pokryte bliznami. Przejęta jej losem komendantka policji wzywa ma pomoc swoją siostrę, słynnego psychiatrę dziecięcego, Julię Cates, która wskutek nieszczęśliwych wydarzeń straciła renomę i pacjentów w Los Angeles. (opis pochodzi z tyłu książki)


W książce poruszony jest problem tzw. dzikich dzieci nazywamy tak dzieci egzystujące w społecznej izolacji, wychowywane przez zwierzęta lub posiadające jedynie pośredni kontakt z ludźmi (np. dzieci trzymane w niewoli i nie kontaktujące się z innymi ludźmi).Dzikie dzieci mają problemy z opanowaniem ludzkiej mowy, a także ogólnie przyjętych norm i reguł życia. Odczuwają one strach przed ludźmi, nie umieją okazywać uczuć. Pozbawione profesjonalnej opieki, zaraz po szumie medialnym dzieci te  najczęściej trafiają do zakładów psychiatrycznych.

Książka chwyta za serce od pierwszych stron. Opowiada wzruszającą historię walki o ocalenie małej dziewczynki. Czy słynny psychiatra dziecięcy Julia pomoże dziewczynce? Kto i dlaczego więził dziecko w lesie?

Polecam serdecznie!!

6 komentarzy:

 1. Mam tę książkę na półce, zaciekawił mnie właśnie temat tzw. dzikich dzieci. Zapowiada się ciekawa i wzruszająca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś nowego. Bardzo ciekawy temat. Z chęcią przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat raczej nie nowy, ale chętnie przeczytam jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam ją na półce w bibliotece dzisiaj, teraz żałuję, że jej nie wzięłam :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę rozejrzeć się w bibliotece, bo zapowiada się naprawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. tematyka wydaje się bardzo oryginalna, zaciekawiła mnie ta książka i rozejrzę się za nią :)

  OdpowiedzUsuń