wtorek, 17 kwietnia 2012

Smak zemsty - Penny Jordan

Zemsta...zaplanowana w najdrobniejszym szczególe, mająca na celu dotkliwie zranić znienawidzoną osobę, w najmniej oczekiwanym dla niej momencie.  Mówi się, że zemsta najlepiej smakuje na zimno. Jednak czy aby na pewno?


Geraldine Frances jest niezwykle zdolną, inteligentną i wrażliwą dziewczyną, a ponadto w przyszłości ma zostać dziedziczką pokaźnego majątku i tytułu szlacheckiego. Wydawać by się mogło, iż ma bajkowe życie - czego jej może brakować do szczęścia..? 
Odpowiedź jest prosta, chociaż brutalna - urody. Geraldine pomimo wszystkich swoich niewątpliwych zalet jest bardzo brzydką, grubą i pełną komplesów dziewczyną. Jej uroda, a właściwie jej brak znacząco wpływa na życie dziewczyny. Geraldine nie ma przyjaciół, w jej otoczeniu brak mężczyzn chcących się z nią związać. Jedyną osobą zabiegającą o dziewczynę jest jej kuzyn Charles, jednak jego intencje nie są szczere, zależy mu jedynie na wielkim majątku ojca Geraldine.
Charles perfidnie wykorzystywał zakochaną w nim dziewczynę, ranił ją, a jednocześnie utrzymywał w przekonaniu, że mu na niej zależy. Naiwna i zakompleksiona dziewczyna całym sercem wierzyła, iż miłość kuzyna jest szczera, uparcie odrzucała wszelkie sygnały świadczące o obłudzie Charlesa. Dopiero śmiertelny wypadek ojca, sprawił że, Geraldine przejrzała na oczy. Dziewczyna przyłapała kuzyna na zdradzie, ponad to okazało się iż, jest on handlarzem narkotyków, a w dodatku najprawdopodobniej miał związek ze śmiercią jej ojca. Jakby tego było mało Charles wykrzyczał zrozpaczonej Geraldine, iż jej nie kocha, brzydzi się jej, a ślub z nią miał być jedynie drogą do jej pieniędzy.  Załamana dziewczyna poprzysięga zemstę. Pozoruje samobójstwo i znika na kilka lat. W tym czasie poddaje się serii operacji plastycznych, które mają na celu całkowicie zmienić jej wygląd. Kobieta przybiera imię Silver. Prosi również o pomoc mężczyznę spotkanego w klinice plastycznej - Jake, któremu proponuje dużo pieniędzy w zamian za...lekcje uwodzenia.
Początkowo ich układ miał charakter ściśle handlowy,  jednak stopniowo coś zaczyna ich łaczyć i nie jest to jedynie chęć pomszczenia ukochanej osoby...
Gdy dziewczyna zakończyła swoją metamorfozę, wraca w rodzinne strony jako piękna i bogata wdowa Silver.. Zamierza wymierzyć sprawiedliwość, odegrać się za zło które ją spotkało i doznać oczyszczenia, spokoju, poczucia sprawiedliwości.
Ale czy zemsta na pewno ma słodki smak, może jednak jest gorzka, niszcząca i zła..?? Bohaterowie powieści z pewnością dowiedzą się tego na własnej skórze..

Powieść Penny Jordan jest wspaniale napisana, wciąga od pierwszej strony. Lekki, swobodny styl sprawia, że czytanie stanowi prawdziwą przyjemność. Dużą cześć książki stanowią retrospekcje, dzięki którym dokładniej poznajemy losy bohaterów, a także czynniki kierujące ich zachowaniem. Chyba największą zaletą książki są wspaniale wykreowani bohaterowie. Główną bohaterkę bardzo polubiłam, za jej siłę i determinację. Z zakompleksionej, brzydkiej dziewczyny, stała się pewną siebie i piękną kobietą.
Jestem daleka od nazwania tej powieści "zwykłym romansidłem". Zagłębiając się w lekturze natrafimy na wątek obyczajowy, kryminalny, a nawet psychologiczny. Myślę, że każdy czytelnik znajdzie w powieści Penny Jordan coś dla siebie.

Za możliwość przeczytania książek serdecznie dziękuję pani Monice i wydawnictwu Mira/Harlequin.


4 komentarze:

 1. Z chęcią przeczytam książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak dla odprężenia - czemu nie? Z chęcią sięgnę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak sobie czytam Twojego bloga i dziękuję Ci za wpis
  oraz zapraszam także do moich recenzji książek na stronę
  http://dodeski.pl

  Gorąco polecam :)

  OdpowiedzUsuń